Jdi na obsah Jdi na menu
 


Toulky: Velikonoční přechod Pálavy

6. 3. 2014

Jarní přechod Pálavy jsme plánovali už minulý rok. Bohužel nám tehdy původní termín zhatilo počasí a na dalším jsme se už nedomluvily. Tento rok se situace povážlivě opakovala a kvůli nestálosti počasí bylo původní datum 20. dubna opět zrušeno. Naštěstí jsme se tentokrát odradit nenechaly a náhradní termín byl stanoven na sobotu 31. května. Počasí sice opět nemělo být zcela bez poskvrnky, my jsme ale byly ochotné i trochu zmoknout, hlavně když se nám na chvíli podaří opustit smogový příkrov Ostravy. 

 p1010798.jpg

Vyrazili jsme dle plánu před sedmou hodinu ze svinovského nádraží a doputovali až do Popic. Naše výprava čítala pouhé čtyři statečné, tím pádem ale pro změnu odpadaly problémy s rozesazením rozhádaných či zamilovaných párů do kupé :) Po vylodění jsme s povděkem kvitovali sluníčko, které se na obloze honilo mezi několika obláčky. Paráda. Sledovali jsme pevně stanovenou trasu a pohodově přešli vodní nádrž Nové mlýny, vystoupili nejprve na zříceninu Děvičky a poté vyrazili směr Sirotčí hrádek.

 mkl.png

Pár metrů pod vrcholem Děvína nás ale zastihla krátká průtrž, která však odezněla ještě dřív, než jsme stihli vylovit a oprášit pláštěnky od rozežraných zbytků svačin v batůžcích. Cesta lesním podrostem vedla i přes luka, odkud byly krásné výhledy na už blížící se Mikulov a Pálavské vrchy. Těsně po výstupu na Sirotčí hrádek nám oskar zase ukázal svou světlejší stranu a my mohli spáchat krásné fotky z travnatých kopečků nad Mikulovem. Poté už jsme rychle scházeli do vesničky pod kopcem, odkud jsme si trasu zkrátili autobusem a v Mikulově měli víc času na pořádný žvanec v příjemné irské knajpě. 

p1010824.jpg

Výlet se vydařil, ostatně jako zatím všechny naše tripy a vřele jej doporučujeme k prošlápnutí. My se už teď těšíme do pálavské krajiny znova v termínu letošního Eurotrialogu nebo příští rok zase na jaře. 

Celou nevelkou fotogalerii si můžete prohlédnout zde