Jdi na obsah Jdi na menu
 


Polemiky na homo téma

12. 3. 2010

 

Polovině tuzemských středoškoláků prý vadí homosexuálové...

 

alespoň podle výzkumu Rovnost je cool Člověka v tísni. Je výzkum ovlivněn věkovým sektorem spadajícím do tzv. telecích let? A co třeba výroky:1

 

  • "Šestnáctiletí si gaye nepředstaví jako novináře, politika, cestovatele nebo účetního. Ale vědí, že melír bude mít určitě."

 

  • "Zmiňovaný průzkum Člověka v tísni určil dvě nejméně tolerantní skupiny středoškoláků. První tvoří děti rodičů s nízkým vzděláním a nízkým příjmem, kterým vadí i další nestandardní skupiny obyvatel (...). Druhou nejméně tolerantní skupinou jsou středoškoláci s dobrým kulturním zázemím a s vysoce vzdělanými rodiči, kteří často cestují a přiznávají velmi kladný vztah ke křesťanům a dalším náboženským skupinám."

 

  • "Třetina respondentů (496) zažila na střední škole útoky nebo obtěžování – 44 procent gayů, 18 procent lesbiček a přes 30 procent bisexuálů. Na útocích včetně slovních se někdy podíleli pedagogové, případně o nich věděli, ale nezakročili." (?!)

 

Souhlasíte s názorem Jiřího Hromady, že si queer komunita v Česku již vydobyla své "místo na slunci" a její další, ať už právní nebo sociální rozvoj jenom "potřebuje čas"? Nebo také...:2

 

  • "Setkávám se často s tím, že ti, kteří chtějí nabudit dojem, že nás společnost odsuzuje, dramaticky zdůrazní, že 25 procent společnosti nás neakceptuje. My s úsměvem doplníme - ale 75 procent ano."

 

  • "A že nás odsuzují za polibek na ulici? Přál bych slyšet dotyčné paní novinářce tu smršť odporu, když to udělá mladé děvče se svým hochem v tramvaji."

 

  • "Jsem přesvědčen, že nejenže nemají žádný problém s jinakostí - ale - že ji milují..."

 

A co názor Janise Sidovského, že homofobie v Česku je a bude, přiživována médii, dokud se queer populace bude bát hrdě vystoupit k svému okolí a říct: "No a co?!" Posuďte i jeho výroky:3

 

  • "Viděno mýma očima, emancipace českých gayů nevzkvétá. (...) Jistota rovnoprávnosti z moci úřední asi v naší menšině vede ke lhostejnosti a pasivitě, pro budoucnost toho děláme opravdu málo."

 

  • "Českem se roky plíží homofobie ve skryté, latentní podobě. (...) Společnost je sice podle statistik ke gayům tolerantní, v praxi to ale často znamená, že by nejraději odlišné jedince viděla v suterénu a nikoliv s nimi seděla u jednoho stolu."

 

  • "Svůj díl na předpojatosti české společnosti mají média. Zobrazují gaye podle stále stejných prvoplánových schémat, kdy gay je zženštilá kreatura v růžovém a lesba ztepilá mužatka, co pěstí rozmlátí hospodu."

 

Všechny články a názory najdete i v lincích pod článkem Polovině tuzemských středoškoláků vadí homosexuálové.


1 ŠIMŮNKOVÁ, Tereza. Polovině tuzemských středoškoláků vadí homosexuálové. iDnes.cz [online]. 8. ledna 2010, [cit. 2010-03-12]. Dostupný z WWW: <http://zpravy.idnes.cz/polovine-tuzemskych-stredoskolaku-vadi-homosexualove-pjd-/kavarna.asp?c=A100107_155356_kavarna_chu>.

2 HROMADA, Jiří. Gay aktivista a herec Jiří Hromada polemizuje: Nemáme co přiznávat. Nic jsme neprovedli!. iDnes.cz [online]. 23. ledna 2010, [cit. 2010-03-12]. Dostupný z WWW: <http://zpravy.idnes.cz/gay-aktivista-a-herec-jiri-hromada-polemizuje-nemame-co-priznavat-nic-jsme-neprovedli-goo-/kavarna.asp?c=A100118_142708_kavarna_chu>.

3 SIDOVSKÝ, Janis. Janis Sidovský polemizuje: Českou společností se skrytě plíží homofobie. iDnes.cz [online]. 31. ledna 2010, [cit. 2010-03-12]. Dostupný z WWW: <http://zpravy.idnes.cz/janis-sidovsky-polemizuje-ceskou-spolecnosti-se-skryte-plizi-homofobie-1q1-/kavarna.asp?c=A100131_095522_kavarna_chu>.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář