Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marcus Gallery Brno - LGBTQ kavárna

22. 10. 2009

Obrazek

 

Konečně!

V Brně vznikl nový prostor s ambicí poskytnout zázemí queer aktivitám a nabízet v nekuřáckém prostředí otevřenou atmosféru pro setkávání a výměnu pohledů (na věc/i).

 

Marcus Gallery aneb kafe, art a komunity.

 

Název zní vznešeně a možná trochu nadneseně, ale........

Co si pod tímto názvem představit, co se za ním skrývá?? Jak vlastně tento název pro náš projekt vznikl? Vysvětlení jednoduché.
Gallery,  protože tam opravdu bude galerie pro začínající umělce, kteří si své práce schovávají doma " v šuplíku ", protože pronájmy klasických galerií jsou pro ně nedostupné.
Marcus,  protože v prostoru, který máme k dispozici, byl skutečně Marcus-gay club a pod tímto názvem jej zná spousta lidí z komunity LGTB.

 

Otevřeno od 1.10.2009.

 


Navštivte Marcus Gallery - kavárnu ležící necelých pět minut chůze od Mendlova náměstí na ulici Úvoz 24. K prostředkům MHD (IDS JMK) je to nedaleko, ať už půjdete na sever či na jih. Směrem východním je pak od nás krásná procházka do parku pod Špilberkem.

 

Kavárna je otevřena každý den od 10.00 h do 22.00 h.

 

Více informací naleznete na webových stránkách www.marcus-brno.cz



Od 16.10. do 16.11.2009 můžete v Marcus Gallery v rámci 10. queer filmového festivalu Mezipatra vidět výstavu fotografií Veroniky Boby Daňhelové a Karly Judythy Hostašové s názvem Fit und schick. VSTUP ZDARMA.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář