Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kino Art promítá

 

  Ve dnech 21.1.-23.1.2011 můžete shlédnout v kině ART

 

       film DĚCKA JSOU V POHODĚ !!!

 

 

21. - 23. 1. 11 Děcka jsou v pohodě *

 

17 a 19.30 hodin
Vstupné 90 Kč
Film Děcka jsou v pohodě získal při nedělním udílení cen zahraničních novinářů v Hollywoodu dva Zlaté glóby !
USA, 2010, 106 min.

Vtipný a energický portrét moderní rodiny Nic a Jules (Annette Bening a Julianne Moore) jsou matky, které žijí v útulném bungalovu na okraji města se svými dospívajícími dětmi Joni a Laserem (Mia Wasikowska a Josh Hutcherson). Když se Joni chystá na vysokou školu, její mladší bratr ji požádá o velkou laskavost. Chce, aby mu Joni pomohla najít jejich biologického otce. Navzdory vlastním pochybám splní Joni bratrovo přání a naváže kontakt s bio-tátou Paulem (Mark Ruffalo), pohodářským majitelem restaurace. Když do života této nevšední rodiny vstoupí Paul, začíná pro všechny nová kapitola, v níž jsou postupně definovány, přehodnoceny a pak znovu formulovány rodinné vztahy. Komediální drama s Annette Beningovou a Julianne Mooreovou v hlavních rolích na specializovaném serveru rottentomatoes.com získává průměrně 94 procent u předních kritiků. O Beningové v roli pečující, leč občas zatrpklé matky se nejčastěji mluví jako o kandidátce na sošku v kategorii nejlepší herečky. 
Režie: Lisa Cholodenko
Hrají: Annette Bening, Julianne Moore, Mia Wasikowska, Josh Hutcherson, Mark Ruffalo                     VIDEO

 

 

Film vypráví o dvou dětech (Mia Wasikowska, Josh Hutcherson), jejich dvou matkách lesbičkách (Julianne Moore, Annette Bening) a otci, který daroval sperma na umělé oplodnění (Mark Ruffalo). Chlapec a dívka se jednoho dne rozhodnou vyhledat svého biologického otce a začlenit ho do svého běžného života, který pro ně jejich matky vybudovaly.

Proč tento film?
Slyšeli jste někdy jméno jako Alexander Payne, Michael Arndt nebo Jonathan Dayton? Možná ne. Jména jejich filmů ale 100% znáte. Jsou totiž x krát známější než oni samotní. Napsali a natočili úspěšné americké nezávislé snímky Bokovka a Malá Miss Sunshine. Začínající tvůrci dokázali vystřelit svůj film mezi hvězdy filmového nebe. Režisérku filmu Děcka jsou v pohodě Lisu Cholodenko vidíme v podobné situaci. S pár filmy na svém kontě vytvořila velmi lehký vtipný film, který stoupá do stejných výšin. Přirozenější dialogy než život sám, zdravý odstup od amerických reálií, vtip a zároveň něžnost a vážnost vůči osudu hlavních postav bez cynismu a úšklebků říkám: ten film je fakt dobrý.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář