Jdi na obsah Jdi na menu
 


Filmový festival Mezipatra

1. 10. 2009

10th Queer Film Festival MEZIPATRA 2009

Brno 23.-31.10., Praha 2.-8.11.2009

Český gay a lesbický filmový festival byl založen v roce 2000, kdy se konal pod názvem „Duha nad Brnem“. Na prvním ročníku bylo uvedeno 8 hraných a dokumentárních filmů, 3 divadelní představení a 3 výstavy obrazů. Třetí ročník se již pod novým názvem „Mezipatra“ představil v Brně i Praze.

Název Mezipatra odkazuje k symbolickému prostoru, ve kterém se mohou setkávat různorodí lidé bez rozdílu a vyjadřuje úspěšnou festivalovou strategii spojovat hetero a ne-heterosexuální diváky a divačky.

Oceněné filmy z dřívějších ročníků můžete vidět i zdarma na webu!

Láska skinheada a pankáče, gay otcovství, strach z pedofilie nebo dilemata lesbických vztahů – to jsou některá z témat, která zkoumají předešlí vítězové Mezipater. Filmy oceněné odbornými porotami jsou v rámci oslav desátých narozenin festivalu k dispozici online.

V rámci unikátního projektu připraveného ve spolupráci s Českou televizí můžete oceněné filmy zdarma zhlédnout na webovém speciálu www.ceskatelevize.cz/mezipatra od 16. září. Každou středu až do začátku festivalu přibude jeden titul, jehož promítání začne vždy ve 12 hodin.

Prvním v pořadí je legendární německý film Oi! Warning o vztahu skinheada a pankáče, následovat bude woodyallenovská komedie Miluji Tě? z prostředí lesbického Londýna, španělské Medvídě o gay otcovství, drama Něco úplně nového, které si z Mezipater odneslo kromě Ceny poroty i Diváckou cenu a který tematizuje mimo jiné strach z pedofilie, české Pusinky a německý transgender film Můj přítel z Fara.

Oceněné filmy doplní výběr 22 krátkých filmů uvedených na loňském ročníku Mezipater.

Program desátého ročníku festivalu naleznete zde.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář