Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzhůru do knihovny! - Barva nachu

9. 1. 2010

"A co pro mě Bůh udělal? řekla sem.

Celie! řekla jako by jí to šokovalo. Dal ti přece život, zdraví a správnou ženskou co tě strašně miluje.

To jo, já na to, ale taky mi dal zlynčovanýho tátu, šílenou mámu, ničemnýho nevlastního fotra a sestru co už nejspíš v životě neuvidím. A rozhodně je ten Bůh ke kterýmu sem se dycky modlila a psala mu...no tenhle Bůh je prostě chlap. A chová se jako všicky chlapi co znám. Sou to směšný a ničemný hajzli."

 

Příběh dvou černošských sester na začátku 20. století v Americe. Kniha mapuje jejich celoživotní zkušenosti, trápení i okamžiky štěstí skrze jejich dopisy. Dobře se čte a má silný příběh od kterého se nelze odtrhnout. Otevírá mnohé tabu související s násilím na ženách, které je bez obalu líčeno, promiskuitou, incestem, homosexualitou.

 

Autorka Alice Walkerová za tuto prózu obdržela Pulitzerovu cenu. V devadesátých letech se přiznala k partnerství se zpěvačkou Tracy Chapman (má oblíbená :-)).

 

Obrazek

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Barva nachu

(Luice, 24. 1. 2010 10:23)

Vcelku dobrá kniha, ovšem žádný velký prožitkový dojezd jsem z ní nepocítila. Více by mne zajímal film s Whoopi Goldberg...

Re: Barva nachu

(Jana Výtisková, 20. 3. 2011 16:34)

Film jsem bez dechu shlédla, paráda. Teď se chystám na knížku, nemyslím si, že bude o hodně lepší. Spíš se těším, že objevím podrobnosti, které se do filmu nedostaly.