Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Hours / Hodiny

3. 5. 2009

Richmond, Anglie 1923. Spisovatelka Virginie Woolfová píše v azylu svého venkovského domu jedno ze svých vrcholných, nejintimnějších a vnitřně nejkomplikovanějších děl "Paní Dallowayovou". V Los Angeles roku 1951 si touto knihou prosvětluje depresi všednodenního stereotypu těhotná žena v domácnosti Laura Brownová, připravující narozeninovou oslavu pro svého manžela. Také moderní paní Dallowayová - Clarissa Vaughnová, emancipovaná nakladatelka z New Yorku roku 2001 - chystá oslavu pro muže, kterého miluje: pro básníka Richarda umírajícího na AIDS. Jeden den ze života tří různých žen obývajících tři různé časoprostory nabízí meditaci nad nejistotami i bolestnými vítězstvími moderní ženské feminity: nad jejími pochybnostmi ohledně seberealizace v soukromí i práci, nad jejími milostnými pouty k mužům a ženám... a také nad jejím děsem tváří v tvář uplývajícímu času pustošícímu květiny ve váze stejně jako všechny lidské jistoty.

Zdroj: http://www.csfd.cz/film/2234-hodiny-hours-the/?text=108378

 

Luice: Knižní předloha je více než vydařená, film se snaží s ní udržet krok. Ovšem, kdo jednou četl, pochopí... 

 

Hodnocení: 90%

 

Monja: Ústředním motivem žena, na kterou je pohlíženo z různých úhlů v odlišných dobách. Hvězdné obsazení slibuje prvotřídní výkony hereček. Děj si běží vlastním tempem, nechává divákovi dostatek prostoru k vlastní fantazii.

 

Hodnocení: 100%

 

Dostupný z WWW:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Rozhodně stojí za shlédnutí

(JMi, 31. 5. 2009 20:47)

Na tomto filmu jsem byla v kině, když byl novinkou, takže už to nějaký pátek bude, ale vím, že v té době mě hodně oslovil a nenechal bez úvah ..

Skvělý film

(Nikola, 30. 5. 2009 13:46)

Po dlouhé době film, který je super! Herečky skvělé, děj tzv na zamyšlení; Osudy se proplétají a navzájem se všechny tři ženy z odlišných dob a s různými problémy spojují. Opravdu boží film, na který jednou se podívat je prostě málo:)