Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fingersmith / Prstoklad

3. 5. 2009

Melodrama na motivy románu Sarah Waters, populární britské autorky. Film nás zavádí do viktoriánské společnosti, epochy věčného problému anglické kultury.Dějová linie je dokonalá přehlídka pyrotechnických efektů: intriky, podrazy, vražda, věčně přitažlivá zákoutí podsvětí, svět pornografické literatury, sexuální vztahy vymykající se souhlasu, ale i kontrole viktoriánské společnosti. Výjimečnost podtrhuje nesporná erudice v historickém období, můžeme pozorovat dobové kostýmy, sociální situaci i zaposlouchat se do cocney. Příběh vypráví o dvou rozdílných ženách a mladém podfukáři Richardu Riversovi (Rupert Evans). Rivers nachytá past na polapení mladé, bohaté šlechtičny Maud Lilly (Elaine Cassidy). K dosažení cíle má dopomoci kapsářka a šarlatánka Sue Trinder (Sally Hawkins), avšak né vše, je tak, jak se prvně zdá.

Zdroj: http://www.csfd.cz/film/224265-fingersmith/?text=75904

 

 

Luice: Dvoudílný film odehrávající se v historických kulisách v prvním díle opravdu zaujme, děj je spádovitý a divák se nenudí a konec ho rozhodně nenechá klidným..  Škoda jen, že se tak samo nedá pochválit i druhá část...

 

Hodnocení(obou dílů): 75%

 

 Monja: Pěkné kostýmy a výprava, hrdinky jako by si z oka vypadly - pořád se mi pletly  První díl napínavý, druhý předimenzovaný.

 

Hodnocení: 60%

 

Dostupný z WWW:

bestlesbianmovies.blogspot.com/2008/08/fingersmith-2005.html

a z databáze Wareznet po zaregistrování:

http://www.wareznet.cz/viewtopic.php?f=17&t=179738&sid=f41f80421afb8a6a3bfb03c4b46eba48

 

 

Obrazek

Obrazek

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

..příjemný

(JMi, 9. 6. 2009 19:21)

Mně se na tomto filmu líbilo to, že jsem téměř celý děj netušila jak to může dopadnout :). Hodnotím ho kladně, i přes malé mouchy ;) ..